Projekty zmian deweloperskich: Zmiany lokatorskie – co to jest?
Kupno mieszkania deweloperskiego to opłacalne rozwiązanie przede wszystkim za sprawą możliwości dostosowania i urządzenia przestrzeni według własnych preferencji. Nie trzeba dokonywać zbyt wielu przeróbek bądź pozbywać się dotychczas ustawionych mebli – wszystko w nieruchomości jest nowe, wystarczy wykończyć ją zgodnie z potrzebami.
Jednak często zdarza się, że mieszkanie sprzedawane przez dewelopera nie do końca odpowiada kupcom. Ci w związku z tym chcieliby je nieco zmodyfikować jeszcze zanim zostanie ono ukończone i odebrane. W takim wypadku mamy do czynienia ze zmianami lokatorskimi. Co to jest, kiedy można je wprowadzić i w jaki sposób to zrobić?
Zmiany lokatorskie – co to jest?
Zmianami lokatorskimi są wszystkie modyfikacje, które chce wprowadzić klient po kupnie mieszkania od dewelopera. Najczęściej obejmują przesuwanie ścian działowych lub fragmentów instalacji. Jednak mogą również obejmować zmianę układu funkcjonalnego poszczególnych pomieszczeń, co skutkuje zmianami umiejscowienia, np. umywalki czy wanny, sprzętów AGD lub otworów drzwiowych.
Zmiany lokatorskie a umowa deweloperska
Aby móc wprowadzić jakiekolwiek zmiany lokatorskie, trzeba najpierw podpisać umowę z deweloperem, która potwierdza formalne nabycie praw do danego mieszkania. Wtedy można zacząć planować przeróżne modyfikacje.
Wdrożenie zmian lokatorskich należy poprzedzić złożeniem formalnego wniosku. W tym dokumencie muszą znaleźć się wypisane elementy, które właściciel chce poddać modyfikacjom oraz sposób, w jaki to nastąpi. Dzięki takiemu wnioskowi deweloper może ocenić, czy zaproponowane zmiany lokatorskie są możliwe do wprowadzenia.
Kiedy zgłosić zmiany deweloperskie?
Przyjmuje się, że zgłoszenie powinno nastąpić maksymalnie do momentu, kiedy zaczyna się stawianie ścian działowych. Później wprowadzenie modyfikacji może być trudne. Natomiast najlepiej zgłosić zmiany deweloperskie w chwili, gdy klient zapoznał się z projektem i stwierdził, że chce poprawić niektóre elementy.
Co więcej, ostateczny moment na zgłoszenie zmian lokatorskich powinien widnieć w umowie między właścicielem a deweloperem. Po tym terminie wprowadzenie modyfikacji może już być niemożliwe. Dlatego z zamiarem zgłoszenia zmian deweloperskich nie należy czekać do ostatniej chwili.
Zmiany lokatorskie – oferta
Aby wszystkie zmiany lokatorskie zostały zaakceptowane, a następnie odpowiednio wdrożone, ich zaprojektowaniem powinien zająć się architekt. Tylko specjalista z odpowiednią wiedzą oraz doświadczeniem w umiejętny sposób naniesie na plan modyfikacje zaproponowane przez klienta, aby efekty go zachwyciły. Jednocześnie zaś architekt zadba o ich legalność, zgodność z pozostałymi elementami i wygodę użytkowania.
Proponuję takie usługi w ramach działalności dp studio. Jako doświadczony architekt zajmuję się tworzeniem projektów zmian lokatorskich dostosowanych do potrzeb klienta, a jednocześnie do istniejących już elementów wnętrza. Dzięki temu wprowadzone modyfikacje są spójne, ergonomiczne i poprawiają komfort życia w mieszkaniu.
Zmiany lokatorskie – architekt
Zachęcam do zapoznania się z moją pełną ofertą. Poza tworzeniem projektów zmian lokatorskich proponuję również projekty wnętrz koncepcyjne wraz z rysunkami dla wykonawców czy usługę wykończenia „pod klucz”. Co więcej, w ramach współpracy klient może również liczyć na obsługę z zakresu, wsparcia w procesie zakupu nieruchomości bądź działki oraz wiele więcej.
Zachęcam do nawiązania kontaktu telefonicznego, mailowego z dp-studio.eu.
Sorry, the comment form is closed at this time.